Bilgisayar Bilimi Konu Anlatım Sunuları (Tüm Sene Bir Arada)

9.sınıf bilgisayar bilimi konu anlatım sunuları eklendi arkadaşlar. Her yazımda tekrar tekrar belirtmek istiyorum. Bilgisayar bilimi dersi 9.sınıflarda kur 1, 10.sınıflarda ise kur 2 kapsamında anlatılmaktadır. Kur 1 ve kur 2 konuları birbirinden farklıdır.

9.sınıfta bilgisayar bilimi dersini alan ve 10.sınıfta da bilgisayar bilimi dersini görecek öğrenciler kur 2 kapsamında yer alan konuları işleyecekler. Ama 9.sınıfta bilgisayar bilimi dersini almadan 10.sınıfa geçen öğrencilerimiz ise kur 1 yani 9.sınıf konularını görecekler umarım anlaşılmıştır :)

9.sınıf = KUR 1
10.sınıf = KUR 2
10.sınıflar 9.sınıfta bu dersi almadılarsa = KUR 1

Ayrıca burada yer alan sunuları öğrencilerimiz çıktı alarak çalışma kağıdı olarak da kullanabilirler. 9.sınıf bilgisayar bilimi kitabında yer alan konuları uygun olarak hazırlanan 9.sınıf bilgisayar bilimi çalışma kağıtları ile sınav öncesi tekrar yapmış olurlar :)

9.SINIF BİLGİSAYAR BİLİMİ 1.DÖNEM KONU ANLATIM SUNULARI


9.SINIF BİLGİSAYAR BİLİMİ 2.DÖNEM KONU ANLATIM SUNULARI

9.sınıf bilgisayar bilimi 2.dönem konuları python konusunda oluşmaktadır. İlk 5 ünite bittikten sonra ilk 5 ünite ile ilgili örnekleri bilgisayarbilimleri.com/2020/01/python-ornekleri adresinden takip edebilirsiniz. Diğer üniteler ile ilgili örnekleri de eklemeye devam edeceğim. Ben dersimi işlerken konuyu anlatırım konu anlatımı sırasında mantığı öğretecek örnek kod uygulamaları sunu içerisinde mevcut. Daha sonra yukarıda bağlantısını paylaştığım örnekler gibi örnekler yaparım.

Kısaca yaklaşım 7-8 hafta konu anlatımı sonraki 7-8 hafta ise tamamen uygulama üzerinde yoğunlaşarak ilerliyorum. 

Okulumda bt sınıf yok. Örnekleri yaparken, uygulamaları öğrencilere soru olarak yöneltirim ilk yapan sözlüsüne +5 puan alır ve tahtada yapar. Eğer öğrencilerden birisi yapamazsa ben kendim yapar ve diğer örneğe geçerim. bilgisayarbilimleri.com/2019/03/9-sinif-bilgisayar-bilimi-2-donem-1-sinav-hazirlik adresi içerisinde ise tüm senenin python konularını anlatmaya öğrencilerim için bir özet çıkarmaya çalıştım umarım işinize yarar sağlıcakla...

1 yorum:

MUSTAFA SAVAŞ dedi ki...

Emeğinize sağlık hocam